Další síňtomas que sugieren que necesitas ayuda inmediata včetně:

  • Autor de la entrada:
  • Categoría de la entrada:blog

Další síňtomas que sugieren que necesitas ayuda inmediata včetně:

Může se také stát, že u pacientů podstupujících léčbu rakoviny plic, kteří jsou imunosuprimováni chemoterapií, je pravděpodobnější, že se nakazí virem a vyvinou se u nich závažné komplikace."

Známky a příznaky koronaviru a rakoviny plic

Příznaky koronaviru se mohou lišit od mírného až těžkého onemocnění a smrti. Ale Centrum pro kontrolu nemocí uvádí, že následující příznaky se mohou objevit 2-14 dní po expozici:

Horečka Kašel Dušnost

Diagnostika koronaviru u pacientů s rakovinou plic je stále výzvou, protože mnoho příznaků je stejných, jako například:

Kašel Dušnost Zánět v plicích

Pokračování

Léčba koronaviru a rakoviny plic

Lékem pro každého – nejen pro pacienty s rakovinou plic – je sociální distancování, zejména v oblastech, které jsou horkými zónami pro infekci.

Podle Dr. Davida Kaufmana, asistenta profesora plicní medicíny a kritické péče a ředitele lékařské JIP na NYU Langone Health, mnoho onkologů a chirurgů upravuje léčebné plány tak, aby:

Omezte, kolikrát musí pacienti s rakovinou navštívit kliniku nebo nemocnici Omezte nebo se vyhněte léčbě, která může potlačit imunitní systém Nahraďte návštěvy telemedicíny osobními návštěvami kliniky

"Pacienti s rakovinou plic by měli zvážit odložení nebo vynechání některých léčebných postupů v závislosti na jejich vlastních okolnostech," říká Dr. Stiles. "Pacienti s rakovinou plic by určitě měli nosit obličejové masky, pokud je to možné, a dodržovat přísnou hygienu rukou."

Vzhledem k tomu, že pacienti s rakovinou plic mohou být více ohroženi nákazou koronavirem, nyní je čas, kdy by se měli fyzicky držet dál od lékařů, aby se nevystavili dalšímu riziku. Dr. Stiles doporučuje telefonní hovory a telemedicínu jako alternativy.

"Hlavním spouštěčem k vyhodnocení by měly být horečky nebo nový, přetrvávající kašel nebo zhoršené dýchání," on říká.

V tuto chvíli neexistují žádné testované a schválené lékařské intervence pro koronavirus a rakovinu plic. Imunoterapie je jednou z léčebných metod používaných u dlouhodobé rakoviny k posílení protirakovinné reakce, ale nebylo testováno, zda tyto léky pomáhají nebo poškozují schopnost těla bojovat s koronavirem.

Prevence komplikací koronaviru a rakoviny plic

Pacienti, kteří dostávají léčbu, která může ohrozit imunitní systém, by měli možnosti léčby probrat se svými lékaři. Léčba, jako je ozařování a chemoterapie, může způsobit, že pacienti budou náchylnější k nemocem včetně COVID-19. Pacienti s obavami by měli své léčebné plány prodiskutovat se svými lékaři.

"U některých pacientů, kteří dostávají radiační terapii, se může vyvinout pneumonitida – zánět plic způsobený zářením – který může připomínat zápal plic související s COVID-19," říká doktor Kaufman. "Pacienti, kteří mají potíže s dýcháním, bolestmi na hrudi, horečkami nebo suchým kašlem, by měli mluvit se svým lékařem."

Pokud si nejste jisti, je to možné, co se týká COVID-19, je uzavřeno respirační onemocnění pro nový typ koronaviru. Hay pruebas de detección que te pueden decir si tienes el virus.

Žádná léčba senem proti COVID-19. Si tus síntomas son leves, es probable que tu médico te diga que te recuperes en casa y que te aisles de los demás.

¿Quién se debe hacer una prueba?

Habla con tu médico para determinar si te tienes que hacer la prueba. Si no tienes un medico, lama a tu hospital local o a la oficina de salud pública local.  

Los Centros para el Control y la Prevención de Enfermedades (CDC, por su sigla en inglés) doporučeno pro použití systému pro prioritizaci podle hacer las pruebas de diagnóstico. Los primeros en la lista son las personas que tienen COVID-19 a las personas que cumlen conpor lo mens uno de los requisitos:

Ingresan v nemocnici Trabajan en instalaciones de servicios de salud Syn pro případ nouze Trabajan o que viven en lugares donde viven muchas personas, como instituciones para cuidados prolongados nebo penitenciarias

Entre los que están en el nivel de prioridad que postupovat:

Otras personas que tienen síntomas de COVID-19 Personas que no tienen síntomas pero a las que se les da prioridad por las autoridades de salud pública o sus medicos

Cómo se hace la prueba

Llama a tu medico, tu hospital local, el departamento local de salud o un centro de urgencias. Si crees que es una emergencia, lama al 9-1-1.

Cuando llames, tienes que compartir —por teléfono o en una consulta virtual o en línea— los síntomas que presentas. Je možné, že tyto haganské alguny jsou následující:

¿Tienes fiebre nebo tos? ¿Te falta el aire? Má tenido contacto cercano (hasta 6 pies de distancia) alguien que tiene COVID-19? Jste estornudado nebo tosido encima persona que tiene COVID-19? Má viajado recientemente? Myslíte si, že jste v kontaktu s COVID-19?

¿Dónde hacen las pruebas?

Tu médico u otro profesional de servicios de salud te dirá a donde ir para hacerte la prueba. También te darán algunas instrucciones especiales. Es posible que entre ellas es usar  una mascarilla o ir a una zona designada de un hospital or de una clinica. 

Tipy pro diagnostiku koronaviru

Společnost Los CDC doporučuje, aby se nákaza COVID-19 skládala z toho, co je muestra nasofaringea con un hisopo. Un técnico te meterá un hisopo especial de algodón de 6 pulgadas en cada lado de la nariz y le dará vueltas por unos 15 segundos. 

No te dolerá, pero podría ser incómodo. Mandarán el hisopo a un laboratorio para analizar el material recopilado del interior de tu nariz.

Otras pruebas de COVID-19 se vyskytuje v souvislosti s těmito událostmi:

La boca y la garganta (muestra orofaríngea) La mitad de tus orificios nasales (cornete nasal medio) La parte delantera de tu fosa nasal (orificio anterior)

Si tienes tos con mucosidad, lamada tos húmeda o tos productiva, es posible que tu medico quiera hacerte una prueba del material que produkuje.

Cada estado tiene por lo menos un laboratorio de salud gubernamental que procesa las pruebas. Číslo laboratoře esos a creciendo. Parainformon sobre las pruebas en tu estado, visita la page en linea de los CDC.

La Administración de Alimentos y Medicamentos (FDA, pro sigla en inglé) má povolenou autorizaci pro nouzové situace pro Pixel, pro případ COVID-19 od společnosti LabCorp. Eso quiere decir que la puedes usar aunque no ha pasado por todo el processo de autorización de la FDA.

Esta prueba tiene un hisopo especial que te metes en la nariz como lo hace un técnico de laboratorio, y que luego mandas por correo a un laboratorio para su análisis.

Závislost también umožňuje jeden prueba casera a base de saliva que ha desarrollado el Rutgers Clinical Genomics Laboratory. Necesita una receta de un medico para tener acceso a ella. La muestra es saliva que escupes en un vial que envías a un laboratorio. La dependencia a tomado pasos Similares con las pruebas de serología que pueden buscar la presencia de anticuerpos. 

Tu cuerpo los produkovat cuando má tenido una infección. Odhalení onemocnění COVID-19 podle tipů ochrany:

IgM, que tu cuerpo produkuje přibližně 2 semanas, antes de que disminuyan sus niveles IgG, que tu cuerpo vyrobit más lentamente (cca 4 semanas) pero que por lo general, permanecen en el cuerpo más tiempo

Una prueba con un hisopo solamente puede indicar si tienes el virus en el cuerpo en ese momento. Pero una prueba de sangre puede mostrar si has adquirido el virus, aun si no tuviste síntomas. Esa informationón es importante para los Investigadores que tratan de determinar la la penetración del virus en la población.

Aparte de las pruebas de anticuerpos, los investigadores también estudian los anticuerpos para tratamientos contra COVID-19

Centros de pruebas de diagnóstico de coronavirus por autoservicio

Algunos hospitales y tienen centros a los que puedes ir para hacerte una prueba de COVID-19 sin tener que bajarte del carro. Es posible que necesites solicitar una cita por internet nebo por teléfono o que necesites una orden de un medico para hacértela.Infórmate antes de ir.Un técnico vestido con equipo de protección te hará preguntas sobre tus síntomas y te tomará la temperatura.Después te tomarán una muestra de la nariz o de la boca con un hisopo y la enviarán a un laboratorio.

Co se stalo s výsledkem?

A un laboratorio le puede tomar aproximadamente 24 horas processar la muestra. Může se stát, že výsledek bude tarden varios días. Las pruebas futuras podrían a resultados con starosta rapidez.

¿Qué ocurre después de hacerme la prueba?

Pozitivní výsledek COVID-19 je podle aktuálních zpráv o tom, že došlo k léčbě viru. Lleva un control de tus síntomas y pide atención medica inmediatamente si tienes dificultad para respirar, confusión o tinte azulado en los labios o en la cara. Přenos viru:

Quédate en casa, kromě cuando necesites atención medica. Aléjate de personas en tu casa. Žádné kompartas platos, tazas, cubiertos, ropa de cama nebo toallas con otras personas. Tápate la boca cuando tosas o estornudes. Lávate las manos con frecuencia. Limpia y desinfecta superficies que tocas con frecuencia, como teléfonos, pomos de puertas nebo encimeras.

Si el resultado de tu prueba es negativní, es probable que no tenías el virus cuando te hiciste la prueba. Pero te podrías enfermar más adelante. Sigue las pautas de distanciación social y lávate las manos a menudo. Je pravděpodobné, že to bude mít za následek vážné chyby COVID-19. A esto se le lama un positivo falso o un negativo falso.

Tu doctor o un profesional de salud te ayudará a decidir qué hacer según los síntomas que tengas y tu historial de salud.

¿Uvažujete o nouzové situaci?

Si no te puedes hacer la prueba, es posible que necesites atención medica si tienes fiebre alta o un problema respiratorio grave. Llama a tu medico o al 9-1-1 para saber qué debes hacer. 

Další síňtomas que sugieren que necesitas ayuda inmediata včetně:

Dolor o presión en el pecho Zmatek Obtížná pro stálou výstrahu Tinte azulado en los labios nebo la cara Artículo medico de WebMD Recenzoval Dra. Brunilda Nazario, MD dne 02.07.2020

Zdroje

FUENTES:

CDC: "Coronavirus Disease 2019 (COVID-19): Testování," "Testování v USA," "Vyhodnocování a testování PUI," "Starší dospělí," "Pokyny pro klinické vzorky," „Hodnocení a testování osob na onemocnění koronavirem 2019 (COVID-19), „Předběžné pokyny pro odběr, manipulaci a testování klinických vzorků od osob na koronavirovou nemoc 2019 (COVID-19), „Fakt pro pacienty: 2019-nCoV Diagnostický panel RT-PCR v reálném čase.”

Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb Severní Karolíny: "Testování a léčba na COVID-19."

Johns Hopkins Medicine: "Koronavirus (COVID-19)," "Coronavirus (COVID-19): Co mám dělat, když je mi špatně?"

Clevelandská klinika: "Časté dotazy týkající se Coronavirus Disease 2019 (COVID-19)."

Colorado ministerstvo veřejného zdraví & Životní prostředí: "Testování na COVID-19."

Národní institut zdraví: "Koronavirus (COVID-19)."

Kalifornské ministerstvo veřejného zdraví: "COVID-19."

UCDavis Health: «Testování na koronavirus (COVID-19): Co byste měli vědět.»

dopis FDA.

FDA: «Nejčastější dotazy pro diagnostické testování SARS-CoV-2.»

FCC: „Varování pro spotřebitele a bezpečnostní tipy ohledně COVID-19.“

Univerzitní nemocnice: «Testování na koronavirus (COVID-19).»

Stanford Medicine: «Testy na protilátky proti novému koronaviru vyvinuté ve Stanford Medicine.»

Abnova: “Rychlý test COVID-19 Human IgM/IgG.”

Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health Center for Health Security: «Serologické testy na COVID-19.»

© 2020 WebMD, LLC. Todos los derechos reservados.

Poznámka redakce: Nejnovější aktualizace týkající se propuknutí koronaviru v roce 2020 naleznete v našem zpravodajství.

Koronavirus je druh běžného viru, který způsobuje infekci nosu, dutin nebo horní části krku. Většina koronavirů není nebezpečná. Říká se jim koronaviry, protože pod mikroskopem vypadají jako koruna.

Počátkem roku 2020, po propuknutí epidemie v Číně v prosinci 2019, však Světová zdravotnická organizace identifikovala nový typ koronaviru. Úředníci pojmenovali tento nový virus těžkým akutním respiračním syndromem coronavirus 2 (SARS-CoV-2). Toto je virus, který způsobuje COVID-19.

Co je COVID-19?

Coronavirus disease 2019 neboli COVID-19 je onemocnění, které může způsobit to, co lékaři nazývají infekce dýchacích cest. Může ovlivnit vaše horní cesty dýchací (dutiny, nos a hrdlo) nebo dolní cesty dýchací (průdušnice a plíce).

Epidemie COVID-19 se rychle rozšířila po celém světě. Šíří se stejně jako ostatní koronaviry, především prostřednictvím osobního kontaktu. Infekce se pohybují od mírných až po závažné.

COVID-19 je jedním ze sedmi typů koronavirů, včetně těch, které způsobují závažná onemocnění, jako je blízkovýchodní respirační syndrom (MERS) a náhlý akutní respirační syndrom (SARS). Ostatní koronaviry způsobují většinu nachlazení, které nás během roku postihne, ale pro jinak zdravé lidi nepředstavují vážnou recenzeproduktu.top hrozbu.

Existuje více než jeden kmen SARS-CoV-2?

Je normální, že se virus mění nebo mutuje, když infikuje lidi. Čínská studie 103 případů COVID-19 naznačuje, že virus, který ji způsobuje, udělal právě to. Našli dva kmeny, které pojmenovali L a S. Typ S je starší, ale typ L byl častější v raných fázích propuknutí. Myslí si, že jeden může způsobit více případů onemocnění než druhý, ale stále pracují na tom, co to všechno znamená.

Jaké jsou příznaky COVID-19?

Mezi časné příznaky patří:

Horečka Suchý kašel Únava

Virus může vést k zápalu plic, respiračnímu selhání, septickému šoku a smrti. Pokud u sebe nebo u někoho blízkého zaznamenáte tyto závažné příznaky, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc:

Potíže s dýcháním nebo dušnost Přetrvávající bolest nebo tlak na hrudi Nový zmatek nelze se probudit Modravé rty nebo obličej

Pokud jste vystaveni a infikováni, příznaky se mohou projevit již za 2 dny nebo až za 14. Liší se od člověka k člověku

Mezi nejčastější příznaky a procento lidí, kteří je mají, patří:

Horečka: 88 % Suchý kašel: 68 % Únava: 38% Vykašlávání sputa nebo hustého hlenu z plic: 33 % Dušnost: 19 % Bolest kostí nebo kloubů: 15 % Bolest v krku: 14 % Bolest hlavy: 14 % Zimnice: 11 % Nevolnost nebo zvracení: 5 % Ucpaný nos: 5 % Průjem: 4 % Vykašlávání krve: 1 % Oteklé oči: 1 %

Jak poznáte, že jde o COVID-19, nachlazení nebo chřipku?

Když máte příznaky, mohou být podobné silnému nachlazení nebo chřipce. Váš lékař bude mít podezření na COVID-19, pokud:

Máte horečku a dýchací potíže a cestovali jste do míst, kde se virus rozšířil. Byli jste vystaveni lidem, kteří ji měli během posledních 14 dnů.

Co způsobilo nový koronavirus?

Lékaři si nejsou jisti. Koronaviry mohou kromě lidí postihnout různé druhy zvířat. MERS a SARS byly oba spojeny se zvířaty. Studie ukazují, že COVID-10 má vazby na hady, netopýry a pangoliny. Mnoho lidí, kteří onemocněli brzy, bylo spojeno s velkým trhem s živými mořskými plody a zvířaty v Číně – můžete slyšet, že se tomu říká „mokrý trh“. První případy mohly pocházet ze zvířat prodávaných na trhu, poté se rozšířily z člověka na člověka.